Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skrillex

 Skrillex

Skrillex (4.pád - Skrillexe, nikoliv Skrillexa), narozen jako Sonny John Moore (* 15.ledna 1988Los AngelesKalifornie) je americký producentelektronické hudbyDJ a bývalý frontman Post-hardcore kapely From First to Last[2][3]

Vyrostl na severovýchodě města Los Angeles a v Kalifornii. V roce 2004 se Moore přidal k americké post-hardcorové kapele From First to Lastjako hlavní zpěvák a spolu natočili dvě studiová alba (Dear Diary, My Teen Angst Has a Body Count - 2004 a Heroine - 2006). V roce 2007 se začal věnovat sólo kariéře. Svoje první turné započal později v roce 2007. Poté co složil novou sestavu týmu, Moore se přidal k Alternative Press Tour, aby podpořil kapely jako jsou All Time Low či The Rocket Summer. Objevil se také na obálce Alternative Press v záležitosti "100 kapel které musíte znát".

 

skrilex.jpg

Poté co vydal EP Gypsyhook v roce 2009, Moore plánoval natočit své debutové studiové album (Bells) s producentem Noahem Shainem. Produkci alba ovšem zastavil a začal vystupovat pod jménem Skrillex. Poté co vydal minialbum My Name Is Skrillex, které bylo zdarma ke stažení na jeho oficiálních stránkách na MySpace, vydal EP Scary Monsters and Nice Sprites později v roce 2010 a EP More Monsters and Sprites v polovině roku 2011. Obě alba byly komerčně úspěšné. 30. prosince 2011 byl nominován na pět cen Grammy (na 54. Grammiádě), včetně nominaci na Nejlepšího umělce. Vyhrál tři: nejlepší taneční/elektronické album, nejlepší taneční nahrávka a nejlepší remixovaná nahrávka. 5. 12. 2011 oznámiloBBC, že byl Skrillex nominován na volbu jejich Sound of 2012. 12. 12. 2011 MTV jmenovala Skrillexe jako Umělce roku, kde předběhl i takové úspěšné aktéry jako je David Guetta či Deadmau5. V noci z 5. na 6. července 2012 Skrillex i přes špatné povětrnostní podmínky a následné technické problémy s hlavním pódiem na festivalu Rock for People, z vlastní iniciativy zahrál kratší, ale i tak vydařený set.

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky fotky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář