Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bruce Willis

  Bruce Willis (19. března 1955Idar-ObersteinPorýní-FalcZápadní Německo) celým jménem Walter Bruce Willis, je německo-americký herec a zpěvák, který se proslavil ve filmech Smrtonosná past, kde hrál detektiva Johna McClanea a Pulp Fiction: Historky z podsvětí rolí boxera Butche Coolidge. S herečkou Demi Moore má tři dcery – Rumer (nar. 1988), která se stala také herečkou, Scout LaRue (nar. 1991) a Tallulah Bell (nar. 1994).

 

 

bruce-willis3.jpg

 

 

 

Životopis

Když mu byly dva roky, jeho rodiče se rozhodli přestěhovat do New Jersey v USA. Již od dětství se zajímal o hraní na harmoniku a jeho snem bylo stát se profesionálním hráčem. Než se jeho rodiče v roce 1971 rozvedli, pracoval v nejrůznějších profesích: tovární dělník, pumpař, automechanik apod.

Pak se rozhodl zkusit dramatický kurz na Státní univerzitě Montclair. Poté začal hrát v reklamních spotech a v první divadelní hře. Následovaly role na Broadwayi v New Yorku. Od 80. let se začal také objevovat v televizi a filmu.

V roce 1985 získal roli detektiva v televizním seriálu Měsíční svit, za nějž v roce 1989 získal cenu Emmy. Jeho další rolí se stal snímek Schůzka naslepo. V roce 1987 se oženil s herečkou Demi Moore. O rok později si zahrál roli Johna McClana ve filmu Smrtonosná past, díky které se dostal mezi herecké superhvězdy Hollywoodu, o dva roky později Smrtonosná past 2 a dále následovala role Joe Hallenbecka ve filmu Poslední skaut.

V roce 1994 hrál ve filmu Pulp Fiction: Historky z podsvětí, o rok později natočil třetí díl Smrtonosné pasti. V roce 1998 byl obsazen ve filmu Armageddon, kde ztvárnil naftového vrtaře, který se vydal do vesmíru, aby zachránil planetu. V roce 2000 účinkoval ve filmu Můj soused zabiják. O čtyři roky bylo natočeno pokračování. V roce 2007 natočil čtvrté pokračování Smrtonosné pasti.

 

 

bruce-20willis.jpg

 

 

Díla

[editovat]Filmografie

[editovat]Dabing

[editovat]Autor námětu

[editovat]Písně

  • 2000
    • Můj soused zabiják - Slow Burn
  • 1991
    • Hudson Hawk - Hudson Hawk Theme
  • 1989
    • Kdopak to mluví - Daddy's Coming Home

[editovat]Produkce

 

 

imgdie20hard2.jpg

 

Ukázky trailerů k videům:

 

Armageddon

 

 

 

Red

 

Expendables: Postradatelní 2

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky fotky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář